Wspomóż nasze Stowarzyszenie

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile razy zdarza Ci się wydać 10 złotych bez zastanowienia, na kompletnie zbędny zakup?

A spróbuj sobie wyobrazić, ile może znaczyć np. 100 x 10 złotych dla kogoś, kto jest w trudnej sytuacji i akurat potrzebuje pomocy…

» dowiedz się więcej

Stowarzyszenie Zadyszka.org

ul. Międzyleska 49/1
60-474 Poznań

Nr konta dla Pomagaczy:
37 1090 1854 0000 0001 1772 1095

Zadyszka.org liczy już 67 aktywnych Członków!

Styczeń 2012 - Nibylandia

Galeria zdjęć:

zdjęcia - zdjęcia -

W styczniu 2012 wsparliśmy świetlicę socjoterapeutyczną Nibylandia w Poznaniu.

 

Nibylandia to świetlica na Świerczewie, w której dzieci w wieku 7-16 lat mogą miło, twórczo i bezpiecznie spędzić popołudnia. Świetlica organizuje ciekawe zajęcia dla dzieci, pomoc w nauce i dzieci zawsze mogą tam liczyć na  jakiś posiłek (czasem kanapki, czasem coś na ciepło). Dowiedzieliśmy się, że w tym roku Nibylandia na razie nie dostała dotacji z budżetu miasta, a to oznacza, że muszą jakoś przetrwać do kwietnia, kiedy będzie przyznawana kolejna transza dotacji. Postanowiliśmy im pomóc w tym trudnym okresie.

 

Skontaktowaliśmy się z panią Bernardą z Nibylandii, i okazało się, że najbardziej w tym momencie były potrzebne produkty do przygotowywania kanapek, więc za pieniądze zebrane w styczniu zrobiliśmy zakupy spożywcze i przekazaliśmy je Nibylandii. Dzieciaki bardzo się ucieszyły z naszej wizyty. Pani Bernarda pokazała nam świetlicę i opowiedziała trochę o jej działalności.

 

Przekonalismy się, że opiekunowie w Świetlicy naprawdę robią wiele dobrego dla dzieci z okolicy, a faktycznie nie mają w tej chwili ani grosza i nawet wychowawcy pracują tam teraz za darmo... Zadyszkowa pomoc pojawiła się więc w samą porę!

 

Już po naszej akcji pojawił się artykuł na portalu Gazeta.pl na temat Nibylandii i jej trudnej sytuacji: http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037,11052840,Pomozmy_przetrwac_Nibylandii_.html

 

Może ktoś z Was chciałby wspomóc Nibylandię?

 

 

 

Wykonanie: 5 Dots Creative Solutions
Projektowanie stron internetowych