Wspomóż nasze Stowarzyszenie

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile razy zdarza Ci się wydać 10 złotych bez zastanowienia, na kompletnie zbędny zakup?

A spróbuj sobie wyobrazić, ile może znaczyć np. 100 x 10 złotych dla kogoś, kto jest w trudnej sytuacji i akurat potrzebuje pomocy…

» dowiedz się więcej

Stowarzyszenie Zadyszka.org

ul. Międzyleska 49/1
60-474 Poznań

Nr konta dla Pomagaczy:
37 1090 1854 0000 0001 1772 1095

Zadyszka.org liczy już 67 aktywnych Członków!

Jak to działa?

Podstawowym założeniem działania Zadyszki jest wpłacanie po 10 złotych miesięcznie przez wszystkich Pomagaczy będących członkami Zadyszki.

Przystąpić do Zadyszki można jedynie dzięki zaproszeniu przez osobę, która jest już w Zadyszce. Zaproszenie następuje drogą e-mailową poprzez specjalny formularz. Osoba przystępująca do Zadyszki akceptuje zaproszenie i Kodeks Zadyszki oraz deklaruje regularne wpłaty (10 złotych) raz w miesiącu.

Po przystąpieniu do Zadyszki staniesz się Pomagaczem, a Twoje wpłaty co miesiąc będą budować pulę środków przeznaczonych na pomaganie innym. Od tego momentu razem z innymi Pomagaczami będziesz mógł decydować o tym, na jaki cel mają być przeznaczone pieniądze zebrane w poszczególnych miesiącach.

 

Na wpłaty za dany miesiąc jest czas do ostatniego dnia miesiąca (można wpłacić wielokrotność 10 złotych, która zostanie odpowiednio zaliczona na poczet kolejnych miesięcy).

 

W każdym miesiącu:

  • Do 5 dnia miesiąca - na stronie Zadyszki widocznej dla zalogowanych Pomagaczy zostanie ogłoszona pula pieniędzy zebranych za poprzedni miesiąc, która może zostać przeznaczona na realizację pomysłów (tj. zebrana kwota po odjęciu bieżących kosztów).
  • Od 5 do 10 dnia miesiąca - każdy Aktywny Pomagacz (czyli członek, który nie ma zaległości w miesięcznych wpłatach po 10 zł) poprzez interaktywny formularz na stronie Zadyszki może zgłosić swój pomysł, tj. konkretne potrzeby osób w trudnej sytuacji, które jego zdaniem powinny zostać zaspokojone z zebranych pieniędzy;
  • Ok. 15 dnia miesiąca - na stronie internetowej następuje ogłoszenie max. 5 pomysłów, spośród których poprzez głosowanie będziemy wybierać ten, który ma być zrealizowana;
  • Od 15 dnia do końca miesiąca - głosowanie: każdy Aktywny Pomagacz poprzez stronę internetową Zadyszki może oddać swój głos na jeden pomysł, który jego zdaniem jest najistotniejszy w danym miesiącu i powinien zostać spełniony w pierwszej kolejności;
  • Na początku kolejnego miesiąca - na stronie Zadyszki zostanie ogłoszone, który / które pomysły wybrane w drodze głosowania uda się zrealizować.

 

Wykonanie: 5 Dots Creative Solutions
Projektowanie stron internetowych